W serwisie youtube.com nieraz pojawiają się reklamy, mniej lub bardziej ciekawe. Pewnego dnia w roku 2019 widziałem taką, przez którą około 2 tygodni ciężko było mi zasnąć – ciągle o tym myślałem. Ten niespełna 3-minutowy filmik pokazywał różne inicjatywy ewangelizacyjne, m.in. księdza, który spaceruje wokół kościoła, czekając na ludzi, którzy będą chcieli skorzystać ze spowiedzi, wspólnie pomodlić się lub najzwyczajniej w świecie porozmawiać.

Bardzo mnie to zainteresowało i kilka tygodni później „Spacer Miłosiedzia” rozpoczął się w parafii, w której posługiwałem. Zastanawiałem się czy w ogóle ktoś przyjdzie i już w pierwszy dzień Pan Jezus przysłał 3 osoby, w tym jedną, której później powiedziałem, że mógłbym spacerować cały rok sam, ale mam świadomość, że dla niej, wtedy, miałem tam być! Pan Bóg dał mi oglądać wiele błogosławionych owoców tego spaceru, wysłuchałem spowiedzi z całego życia (nawet kilkugodzinnych), świadectw nawróceń…

Odkrywam i w naszej wspólnocie taką potrzebę (i już są chętne osoby!) dlatego proponuje każdemu „Spacer Miłosierdzia” – od 20:30 do 21:30 (lub ostatniej chętnej osoby) w każdy drugi poniedziałek miesiąca (zaczynamy 8.11) – będę spacerował wokół Kościoła w Pouilly i czekał… może na Ciebie?

Inny termin? Proszę o kontakt.

Wiecie co jest najpiękniejsze w tej inicjatywie? To, że ksiądz jest dostępny – na wyciągnięcie ręki i chce, żebyście mieli taką świadomość.

A tutaj we Francji rozszerzmy to jeszcze: zaproś księdza na wyjście w góry, rower, kolację…

Uwaga: to nie chodzi o to, że ksiądz nie ma co robić i szuka sposobu na spędzenie czasu… jeśli tylko widzisz, że w ten sposób mogę Ci pomóc w przeżywaniu Twojej relacji z Jezusem – zapraszam!

Jestem tutaj, żeby Wam służyć w zbliżaniu się do Boga!

Ks. Wojtek – kontakt

 82 total views,  1 views today