OGŁOSZENIA 16.01.2022

Z Jezusem nawet czas zwykły może być niezwykły!

 1. Bardzo się cieszę, że po dłuższym czasie nieobecności w St Genis związanym z przechodzeniem covid-a mogę tu być z Wami i Wam służyć.

2. Z czasem Bożego Narodzenia związana jest wizyta duszpasterska (kolęda) – chciałbym Was odwiedzić, pomodlić się wspólnie z Wami i prosić Boga o błogosławieństwo Was, Waszych rodzin i domów. Wszystkich tych, którzy chcieliby skorzystać z kolędy proszę o kontakt i zaproponowanie terminu. Będzie to dla mnie wielka radość.

3. W niedzielę (23 stycznia) zapraszamy serdecznie do wspólnego kolędowania, które odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 18.00 w Kościele w Pouilly. Będzie to w ramach naszego spotkania opłatkowego. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w tę inicjatywę – zaproście wszystkich chętnych.

4. W niedzielę od godz. 16.00 katecheza dla dzieci po I Komunii Świętej w St Genis.

5. Spowiedź Święta w j. Polskim jest możliwa każdego dnia – proszę tylko o wcześniejszy kontakt.

6. Spacer Miłosierdzia wyjątkowo w poniedziałek 17 stycznia, od godz. 19.30 przy Kościele w Pouilly. Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z sakramentu pokuty, wspólnie się pomodlić lub porozmawiać.

7. Trwają prace związane z naszą nową stroną internetową. Proszę o jeszcze troszkę cierpliwości.

8. W Kościele znajduje się bardzo ciekawa wystawa poświęcona 40-rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (w języku polskim i francuskim) – zachęcamy do zapoznania się z nią. Dziękujemy Panu Marcinowi i Krzysztofowi za przygotowanie jej.

OGŁOSZENIA – 09.01.2022 R.
„Kochać to wszystko dać – nawet siebie dać.”św. Teresa od Dzieciątka Jezus

 1. Od środy już jestem we Francji – z racji tego, że nie było możliwości skorzystania z sakrementu pokuty w j. polskim w ostatnim czasie, wszyscy, którzy pragną skorzystać – można w sobotę po Mszy Świętej (g. 9.00) w j. francuskim, czyli około 9.45 lub proszę o indywidualny kontakt i w innym dniu (jak zawsze) także można się wyspowiadać.
 2. W przyszłą niedzielę Msza Święta w Pouilly o godz. 18.00 (tak jak zawsze) – proszę poinformujcie się nawzajem o Mszy, żeby ta informacja dotarła do jak największej liczby osób – dziękuję!
 3. Katecheza w przyszłą niedzielę dla dzieci przed I Komunią Świętą od g. 16.00 w St Genis.
 4. Spacer Miłosierdzia będzie wyjątkowo w trzeci poniedziałek miesiąca – czyli za tydzień 17.01 od godz. 19:30 – jeśli ktoś chciałby w innym dniu – proszę o kontakt.
 5. W sobotę i niedzielę w naszej wspólnocie będą odbywać się rekolekcje w j. francuskim prowadzone przez Księdza, który przyjedzie z Chorwacji. Zachęcam do uczestnictwa, tych, którzy dadzą radę. Z tej racji będzie w niedzielę 16 stycznia będzie także Msza « Międzynarodowa/wielojęzyczna » o godz. 10.30 w Pouilly. (Msza Święta w j. polskim normalnie o 18.00)

OGŁOSZENIA – 2.01.2022 R.

„Niech Cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Tobą, niech Cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Tobie swoje oblicze i niech Cię obdarzy pokojem” Lb 6,24-26

 1. Niestety nie odbędzie spotkanie opłatkowe 9 stycznia, w tym dniu nie będzie także w St Genis-Pouilly Mszy Świętej w j. polskim oraz katecehzy…

2. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca – nie będzie Mszy Świętej i spowiedzi w j. polskim, ale zachęcam do uczestniczenia w Mszy Świętej w j. francuskim w kaplicy w St Genis w piątek o godz. 18.30 – po Mszy Świętej jest także możliwość skorzystania z sakramentu pokuty (w j. fr).

3. Mam nadzieję, że po 9 stycznia (wtedy kończę 10-dniową izolację) test wyjdzie negatywny i będę mógł powrócić do Francji.

Jeśli mogę jakoś pomóc, porozmawiać to proszę o wiadomość.

4. 1 stycznia to w Kościele Uroczystość Najświętszej Bożej Rodzicielki. Jest to także Światowy Dzień Pokoju. Dlatego pragnę życzyć Ci, by Boży Pokój nieustannie wypełniał Twoje serce (od pierwszego do ostatniego dnia), byś wszystkie trudności i radości przeżywał/przeżywała razem z Nim – Księciem Pokoju – Naszym Panem Jezusem Chrystusem. Życzę Ci pokoju w sercu, mimo tego niepokoju, który jest obecny w świecie.

OGŁOSZENIA – 26.12.2021 R.

„Nie dopuść do tego, by ludzie po spotkaniu z tobą nie odchodzili choć trochę szczęśliwsi.” św. Matka Teresa z Kalkuty

 1. NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ W SOBOTĘ W JĘZYKU POLSKIM O GODZ. 19:30 – 1 STYCZNIA – MSZA ŚWIĘTA ZOSTAŁA ODWOŁANA

2. Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego pragnę życzyć Wam więcej Jezusa na każdy dzień, żeby On nie był gościem w naszych sercach, ale żeby był ich gospodarzem. Życzę Wam Jezusa, bo On sam wystarczy!

3. Spotkanie opłatkowe odbędzie się 9 stycznia – po niedzielnej Mszy Świętej w Pouilly o godz. 18.00, udamy się do salki w St Genis, aby tam przełamać się opłatkiem, wspólnie kolędować i usiąść do stołu. Zachęcamy do przygotowania i przyniesienia poczęstunku.

OGŁOSZENIA – 19.12.2021 R.

„Pan blisko jest, oczekuj Go”

1. Spotkanie opłatkowe odbędzie się 9 stycznia – po niedzielnej Mszy Świętej w Pouilly o godz. 18.00, udamy się do salki w St Genis, aby tam przełamać się opłatkiem, wspólnie kolędować i zasiąść do stołu. Zachęcamy do przygotowania i przyniesienia poczęstunku.

2. Jeśli ktoś jeszcze by potrzebował to opłatki na wigilijny stół można nabyć w St Genis. Ofiary zostaną przeznaczone na działalność naszej wspólnoty.

3. Wszystkich tych, którzy pragną skorzystać ze spowiedzi przedświątecznej proszę o kontakt.

4. Zachęcamy do włączenia się w śpiew lub podzielenie się talentem gry na instrumencie. Zapraszamy do współpracy i modlitwy śpiewem.

5. Msze Święte w święta będą w języku polskim:

– 24.12. piątek – Pasterka o godz. 21:00 w kaplicy w St Genis (8 Rue du Bordeau);

–  25.12. sobota – Msza Święta o godz. 18:00 w kaplicy w St Genis (8 Rue du Bordeau)

 – 26.12. niedziela – Msza Święta o godz. 18:00 w kościele w Pouilly

OGŁOSZENIA – 12.12.2021 R.

„Radujcie się zawsze w Panu; jeszcze raz powtarzam: radujcie się!” Flp 4, 4

 1. Spacer Miłosierdzia jutro od godz. 19:30 do 20:30 (lub ostatniej chętnej osoby) przy Kościele w Pouilly. Zapraszam wszystkich chętnych.

2. Opłatki znajdują się przy wyjściu z Kościoła – będą dostępne także w przyszłą niedzielę. Ofiary zostaną przeznaczone na działalność naszej wspólnoty.

3. Wszystkich tych, którzy pragną skorzystać ze spowiedzi przedświątecznej proszę o kontakt.

Jest także możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej podczas rekolekcji w Genewie (17-19 grudnia) w Kościele p.w. św. Teresy (Avenue Peschier 14, 1206 Genève), będzie tam więcej spowiedników.

Oto program rekolekcji:

17.12 piątek – od 18.30 spowiedź, 19.30 msza św. z nauką

18.12 sobota – od 19.15 spowiedź, 19.45 msza św. z nauką

19.12 niedziela – od 12.15 spowiedź, 12.30 msza św. z nauką

Tych, którzy nie mieli możliwości uczestniczyć w rekolekcjach w St Genis zachęcam do skorzystania w Genewie.

4. Dziś z racji II niedzieli miesiąca spotkanie integracyjne w salce w St Genis.

5. Msze Święte w święta będą w języku polskim:

– 24.12. piątek – Pasterka o godz. 21:00 w kaplicy w St Genis (8 Rue du Bordeau)

  –  25.12. sobota – Msza Święta o godz. 18:00 w kaplicy w St Genis (8 Rue du Bordeau)

  –  26.12. niedziela – Msza Święta o godz. 18:00 w kościele w Pouilly

OGŁOSZENIA – 5.12.2021 R.

„Gdy oceniasz ludzi, nie masz czasu ich kochać.” św. Matka Teresa z Kaluty

 1. Dziękujemy ks. Markowi za wygłoszone rekolekcje, które zakończyliśmy zawierzeniem naszych rodzin i całej wspólnoty Świętej Rodzinie.

2. Dziś w naszej wspólnocie gościć będzie św. Mikołaj – bardzo dziękujemy za przybycie do nas.

3. 8 grudnia (środa) – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Msza Święta w j. francuskim w St Genis o godz. 18:30, a o 19:30 modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie w j. polskim – również w St Genis.

Maryja w prywatnych objawieniach mówi o Godzinie Łaski dla świata – w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia od 12:00 do 13:00 – chciejmy wtedy trwać na modlitwie.

4. Młodzież naszej parafii w niedzielę Mszą Świętą o 10:30 (w j. francuskim w Kościele w Pouilly) będzie realizowała projekt „Żywej Szopki”, a potem procesja ze śpiewem – zachęcamy do przyjścia.

5. Katecheza w przyszłą niedzielę:

– od godz. 16:00 w St Genis dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej

– od 17:15 dla najmłodszych (RÓWNIEŻ W ST GENIS)

6. Przyszła niedziela to II niedziela miesiąca – po Mszy zapraszamy na spotkanie do salki w St Genis.

OGŁOSZENIA – 28.11.2021 R.

„Nawrócenie jest sprawą chwili; uświęcenie jest dziełem całego życia” św. Josemaría

1.     Dziś w sposób szczególny dziękujemy Bogu za ośrodek PMK w St Genis-Pouilly! Oby wszystko, co dzieje się w naszej wspólnocie było na chwałę Bożą!

Dzisiejszy dzień do pierwszy dzień Adwentu – czasu radosnego oczekiwania na przyjście Pana – zachęcam Was, żeby przygotować się na przyjście Jezusa poprzez stan łaski uświęcającej i korzystanie z sakramentu pokuty.

2.     W przyszły piątek rozpoczynamy rekolekcje parafialne (szczegółowy program znajduje się w internecie). Proszę o obecność dzieci i młodzieży katechizowanej. Msze Święte z naukami w piątek o 20.00 (St Genis) – jest to Pierwszy Piątek Miesiąca, w sobotę o 18.00 (St Genis), o 17:30 spotkanie dla uczestniczących w katechezie i w niedzielę jak zawsze o 18.00 w Pouilly. W niedzielę na zakończenie rekolekcji będzie spotkanie ze św. Mikołajem i zawierzenie rodzin i całej naszej wspólnoty opiece Świętej Rodziny.

3.12 Pierwszy Piątek Miesiąca w kaplicy w St Genis
od 19.00 Spowiedź Święta
20.00 Msza Święta, a po niej Uwielbienie

4.12 Sobota w kaplicy w St Genis
od 17.00 Spowiedź Święta
17:30 spotkanie dla dzieci katechizowanych
18.00 Msza Święta, a po niej spotkanie z księdzem rekolekcjonistą

5.12 Niedziela w Kościele w Pouilly
od 17.00 Spowiedź Święta
18.00 Msza Święta, a po niej spotkanie ze Świętym Mikołajem

3.     Trwa formacja dla małżeństw na naszym kanale na youtube.com – link do ostatniego filmiku znajduje się w ogłoszeniach. https://youtu.be/ncK3j8Mk5hs

4.     Katecheza w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 dla kandydatów do bierzmowania (w St Genis).

Program katechezy do końca czerwca znajduję się w internecie (zakładka katecheza).

5.     Nasza strona internetowa z niezależnych od nas powodów ostatnio dość często zawodzi – jesteśmy w trakcie tworzenia nowej – proszę o wyrozumiałość, cierpliwość i kontakt.

6.     Grupa Młodzieżowa w piątek o godz. 19.00 w j. francuskim – zapraszamy wszystkich młodych.

OGŁOSZENIA – 21.11.2021 R.

„Jezu cichy i serca pokornego
Uczyń serca nasze według serca Twego”

 1. W przyszłą niedzielę będzie miało miejsce oficjalne rozpoczęcie działaności Polskiej Misji Katolickiej w St Genis-Pouilly. Przyjedzie do nas Rektor PMK ks. Bogusław Brzyś. Msza Święta tak jak zawsze, o godzinie 18.00 – proszę Was o obecność. Pokażmy, że naprawdę cieszymy się z tego, że tutaj mamy Mszę Świętą w języku polskim.
  Natomiast spotkanie i możliwość rozmowy z ks. Bogdanem będzie od godz. 16.00 do 17.00 w salce w St Genis, na które wszystkich zapraszamy.

 2. Spowiedź Święta w przyszłą niedzielę od godz. 17:30 – spowiadał będzie także ks. Bogdan.

 3. W listopadzie w sposób szczególny modlimy się za zmarłych, ostatnia modlitwa wypominkowa w przyszłą niedzielę o godz. 17:30.

 4. Trwa formacja dla małżeństw na naszym kanale na youtube.com – link do kolejnego filmiku znajduje się w ogłoszeniach.
  https://youtu.be/cW8eEwok_v0

 5. Katecheza wyjątkowo w przyszłą sobotę o godz. 16:00, dla dzieci po I Komunii Świętej – rozpoczynamy w kaplicy w St Genis.

 6. Przypominam, że 3 grudnia rozpoczynamy nasze rekolekcje adwentowe – proszę o dobre zaplanowanie tego czasu (program rekolekcji znajduje się na stronie internetowej).

OGŁOSZENIA – 14.11.2021 R.

„Miłość zaczyna się w domu, dlatego tak ważna jest rodzinna modlitwa. Jeśli razem będziecie się modlić, pozostaniecie razem, będziecie wzajemnie darzyć się miłością, jaką Bóg obdarza każdą i każdego z was. Dzieci trzeba uczyć modlitwy, a rodzice powinni modlić się razem z dziećmi.” św. Matka Teresa z Kalkuty

 1. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w modlitwę w Róży Różańcowej Rodziców za dzieci! To ogromny skarb dla parafii – dlatego bardzo Wam już teraz dziękuję za modlitwę!

 2. Dziś z racji drugiej niedzieli miesiąca zapraszamy na spotkanie integracyjne naszej wspólnoty do salki w St Genis (bezpośrednio po Mszy Świętej)

 3. W listopadzie w sposób szczególny modlimy się za zmarłych, w przyszłą niedzielę z racji katechezy dla najmłodszych „dziesiątka” Różańca będzie o 17:50.

 4. Trwa formacja dla małżeństw na naszym kanale na youtube.com – link do kolejnego filmiku znajduje się w ogłoszeniach.
  https://www.youtube.com/watch?v=VslVxR-HYJI

 5. Katecheza w przyszłą niedzielę o godz. 16:00 dla kandydatów do bierzmowania – rozpoczynamy w kaplicy w St Genis.
  Natomiast katecheza dla najmłodszych również w przyszłą niedzielę, ale o 17:20 w Kościele.

 6. Spowiedź Święta będzie w nawie bocznej w Kościele w Pouilly w każdą niedzielę od 17:30, w St Genis w konfesjonale pod chórem w każdą sobotę po Mszy Świętej o godz. 9.00 (w tą sobotę wyjątkowo nie będzie). Możliwa jest także spowiedź w dowolnym czasie – proszę o kontakt.
  Zachęcam Was do przystępowania do sakramentu pokuty.

 7. Dziękuję wszystkim tym, którzy w czwartek uczestniczyli w naszym czuwaniu patriotycznym. Dziękuję rodzicom, którzy wczoraj dotarli na spotkanie odnośnie katechezy – jest kilka ważnych informacji – kto wczoraj nie mógł dotrzeć, proszę by się ze mną skontaktował, a ja prześlę informację.

 8. Rekolekcje w naszej wspólnocie będą od 3-5 grudnia, wygłosi je ks. Marek Lis. Proszę Was o zaplanowanie sobie tego czasu, po to, by przez czas świętych rekolekcji zbliżyć się do Jezusa.

Program rekolekcji:

3.12 Pierwszy Piątek Miesiąca w kaplicy w St Genis
od 19.00 Spowiedź Święta
20.00 Msza Święta, a po niej Uwielbienie

4.12 Sobota w kaplicy w St Genis
od 17.00 Spowiedź Święta
17:30 spotkanie dla dzieci katechizowanych
18.00 Msza Święta, a po niej spotkanie z księdzem rekolekcjonistą

5.12 Niedziela w Kościele w Pouilly
od 17.00 Spowiedź Święta
18.00 Msza Święta, a po niej spotkanie ze Świętym Mikołajem

OGŁOSZENIA – 08.11.2021 R.

„Modlić się za żywych i umarłych” to jeden z siedmiu uczynków miłosierdzia względem duszy.

1. Dziś po Mszy Świętej w sali w St Genis będzie spotkanie wszystkich, którzy chcą tworzyć radę parafialną PMK w St Genis od 19:15-20:15. Zapraszam.

2.W przyszłą niedzielę z racji drugiej niedzieli miesiaca zapraszamy na spotkanie integracyjne naszej wspólnoty do salki w St Genis – zachęcam do przyniesienia małego poczęstunku.

Również w przyszłą niedzielę działalność rozpocznie w naszej wspólnocie Róża Różańcowa Rodziców za dzieci – jeśli ktoś jest jeszcze chętny to proszę o kontakt.

3. Dziś rozpoczynamy formacje dla małżeństw przed zawierzeniem rodzin i całej naszej parafii opiece św. Józefa i św. Rodzinie. To 4 krótkie (10 min) filmiki, po jednym na każdy tydzień.

Linki do filmów zamieszczane są w ogłoszeniach parafialnych. Zachęcam wszystkich małżonków i tych, którzy pragną założyć rodzinę do tego zawierzenia.

Link do pierwszego filmu: https://www.youtube.com/watch?v=oaBqMCyKgEA

4. Katecheza w przyszłą niedzielę o godz. 16:00 dla dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą – 1 i 2 rok przygotowania.

Zaszła drobna zmiana – w przyszłą niedzielę katecheza przed I Komunią, a w następną przed bierzmowaniem – przepraszam za wcześniejszy błąd.

5. Spotkanie wszystkich rodziców dzieci i młodzieży biorących udział w katechezie odbędzie się 13.11 o godz. 20:00, rozpoczniemy w kaplicy w St Genis. Proszę o obecność rodziców dzieci z wszystkich poziomów katechizacji (również rodziców najmłodszych dzieci).

6. Spacer Miłosierdzia jutro od godz. 19:30 do 20:30 wokół Kościoła w Pouilly – zachęcam wszystkich, którzy chcą się wyspowiadać, porozmawiać lub wspólnie pomodlić. (szczegóły inicjatywy w zakładce aktualności na str internetowej)

7. W czawartek 11.11 rocznica Odzyskania Niepodległości – zapraszamy na czuwanie modlitewne do kaplciy w St Genis od godz. 19:30 do 20:30 wszystkich chętnych, zwłaszcza dzieci i młodzież katechizowaną.

8. W listopadzie w sposób szczególny modlimy się za zamrłych o 17:30 w niedzielę, poprzez modlitwę Różańcową.

OGŁOSZENIA – 31.10.2021 R.

„Maryja jest jak kryjówka, w której zgromadzili się bez żadnego wyjątku wszyscy chorzy, biedni, porzuceni. Bóg dla nich otworzył to schronisko” św. Bazyli Wielki

1.Dziś po Mszy Świętej wieczornej Noc Wszystkich Świętych – krótkie czuwanie modlitewne (około 30 min) z pięknym śpiewem – serdecznie zapraszamy do modlitwy!

2. Jutro będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych – Msza Święta o godz. 19:00 w Kościele w Pouilly, od 18:00 spowiedź święta – zachęcam do korzystania z sakramentu pokuty. Po Mszy Świętej Różaniec połączony z wypominkami na cmenatrzu (w Pouilly).

We wtorek Dzień Zaduszny, Msza Święta w kaplicy w St Genis, również o godz. 19:00.

3. Przy wyjściu z Kościoła znajdują się kartki na Wypominki, można je pobrać i składać w zakrystii lub osobiście. Jutro rozpoczynamy miesiąc listopad , w którym szczególnie będziemy w modlitwie pamiętać o naszych zmarłych.

4.Pragnę z serca pogratulować wszystkim, którzy już zgłosili się do Róży Różańcowej – zachęcamy do dalszych zapisów!

Róża rozpocznie swoje funkcjonowanie 14 listopada podczas Mszy Świętej o 18:00 – wtedy będzie też pobłogosławienie tajemnic Różańcowych.

5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca Msza Święta w języku polskim w kaplicy w St Genis o godz. 20.00. Spowiedź święta w środe od godz. 20:00 do 21:00 (lub ostatniej chętnej osoby) i w piątek od 19:00 również w kaplcy w St Genis.

Przypominam, że pierwszy piątek miesiąca jest dla młodzieży, która przyjęła już I Komunię Świętą jedną z obowiązkowych modlitw w ramach katechizacji.

6. Spotkanie osób, które chcą tworzyć radę parafialną Polskiej Misji Katolickiej odbędzie się wyjątkowo w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej od godz. 19:15 do 20:15 (udamy się do sali w St Genis).

7. Katecheza w przyszłą niedzielę o godz. 16:00 dla dzieci po I Komunii Świętej w salce w St Genis.

8. Zaległe spotkanie wszystkich rodziców dzieci i młodzieży katechizowanej odbędzie się 13.10 o godz. 20:00, rozpoczniemy w kaplicy. Proszę o obecność rodziców dzieci (najmłodszych również) i młodzieży z wszystkich poziomów katechizacji.

Szczegółowy program katechezy do końca 2021 roku podany jest na stronie internetowej (Polska Misja Katolicka – Katecheza)

9. W przyszłą niedzielę rozpocznie się formacja dla małżeństw przed zawierzeniem się 8 grudnia (youtube.com). Linki do filmów będą zamieszczane w ogłoszeniach parafialnych. Będą to 4 krótkie filmy zamieszczane w niedzielę. Zachęcam wszystkich małżonków.

OGŁOSZENIA – 24.10.2021 R.
„Różaniec Święty to potężna broń. Używaj jej z ufnością, a skutek wprawi Cię w zadziwienie” św. Josemaria Escriva

 1. Dziś świętujemy Światowy Dzień Misyjny – pamiętajmy o modlitwie za misje i misjonarzy.
 2. W niedzielę 31.10 po Mszy Świętej wieczornej będzie Noc Wszystkich Świętych – krótkie czuwanie modlitewne (około 30 min) z pięknym śpiewem. Prosimy, aby w miarę możliwości dzieci przyszły ubrane w strój świętych, bądź anioła.
 3. W przyszły poniedziałek 1.11 będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych – Msza Święta o godz. 19:00 w Kościele w Pouilly. Od 18:00 spowiedź święta – zachęcam do korzystania z sakramentu pokuty. Po Mszy Świętej Różaniec połączony z wypominkami na cmentarzu (w Pouilly).
  We wtorek 2.11 Dzień Zaduszny Msza Święta w kaplicy w St Genis również o godz. 19:00.
 4. Różaniec w środę o 20:00 z krótką modlitwą uwielbienia, a w niedzielę o 17:30. Dziękuję za modlitwę Różańcową i za Wasze świadectwo wiary.
 5. Marzymy o tym, aby w naszej wspólnocie powstała Róża Różańcowa – zwłaszcza rodziców modlących się za dzieci – w dzisiejszych czasach widać jak to jest bardzo ważne… ale także wszystkich tych, którzy pragną modlić się na Różańcu – to tylko „dziesiątka” różańca każdego dnia. Chętnych proszę o kontakt – mamy jeszcze kilka miejsc.
 6. Chciałbym Wam zaproponować inicjatywę, której błogosławionych owoców doświadczałem w Polsce. To „Spacer Miłosierdzia” – ksiądz w określonym czasie spaceruje wokół Kościoła i każdy kto chce przyjść wyspowiadać się, pomodlić lub zwyczajnie potrzebuje porozmawiać ma taką okazje (bez pośpiechu).
  Póki co będzie to drugi poniedziałek miesiąca 8.11 – od godziny 20:30 do 21:30 (lub ostatniej chętnej osoby) – będę spacerował wokół Kościoła w Pouilly i czekał… może na Ciebie? Inny termin dla Ciebie? Proszę o kontakt.
  Tutaj we Francji rozszerzmy to jeszcze. Zaproś księdza na wyjście w góry, rower, kolację.
  Jestem tutaj dla Was i jeśli widzicie, że to może być dla Was potrzebne – zapraszam do przyjścia.
  Więcej informacji będzie we wtorek na stronie internetowej w zakładce „aktualności”.
 7. Przy wyjściu z Kościoła ciągle znajdują się kartki na Wypominki, można je pobrać i składać w zakrystii lub osobiście.
 8. W naszej wspólnocie działa Grupa Biblijna – online. Zachęcamy do włączenia się w działalność tej grupy i okrywania Słowa Bożego w codzienności. Drugie spotkanie już w czwartek od g. 21:00 do 22:15. Chętnych proszę o kontakt (wwwojtek126@gmail.com).
 9. Dziękuję Wam za tworzenie wspólnoty – rodziny, Polskiej Misji Katolickiej w St Genis-Pouilly!

OGŁOSZENIA – 17.10.2021 R.
„Matko, która nas znasz, z dziećmi Twymi bądź! »

 1. Dziękujemy Ks. Karolowi za Msze Świętą w naszej wspólnocie!
 2. Dziś po Mszy Świętej zbiórka ministrantów. Zapraszamy wszystkich chętnych.
 3. Różaniec w środę o 20:00 z krótką modlitwą uwielbienia, a w niedzielę o 17:30. Dziękuję za modlitwę Różańcową i za Wasze świadectwo wiary.
 4. W przyszłą niedzielę w Kościele będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny. Módlmy się za misje i misjonarzy! W przyszłą różaniec będzie właśnie w tej intencji (jeśli są chętni to można w różnych językach go poprowadzić).
  Bardzo chciałbym w tym dniu z Wami podzielić się moim doświadczeniem Afryki i powołania misyjnego, które odczytuje. Jednak musimy to przełożyć na inną datę, z racji mojego pobytu w Polsce.
 5. Przy wyjściu z Kościoła ciągle znajdują się kartki na Wypominki, można je pobrać i składać w zakrystii lub osobiście (dziś do Krzysztofa Brodzińskiego).
 6. W naszej wspólnocie działa Grupa Biblijna – online. Zachęcamy do włączenia się w działalność tej grupy i okrywania Słowa Bożego w codzienności. Najbliższe spotkanie w czwartek od g. 21:00 do 22:15. Link do połączenia – po wcześniejszym kontakcie z księdzem (wwwojtek126@gmail.com).
 7. Dziękuję Wam, że jesteście, za ogrom dobroci, której od Was doświadczam, za dobre słowo, wsparcie. Jesteście wspaniali! I proszę Was dalej o modlitwę w intencji mojej mamy i całej rodziny.
 8. Jestem obecnie w Polsce i nie wiem kiedy dokładnie wrócę, to zależy jak sytuacja się będzie rozwijać… ale proszę się nie krępować – jeśli potrzebna jest jakakolwiek pomoc, rada, modlitwa, potrzebujecie porozmawiać ze mną – jestem z Wami, proszę zadzwonić lub napisać.

Błogosławionej niedzieli +
Ks. Wojtek

OGŁOSZENIA – 10.10.2021 R.
„Matka Najświętsza jest drogą prowadzącą do Chrystusa” św. Bonawentura

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 17:20 w Kościele w Pouilly rozpocznie się katecheza dla najmłodszych (do 7 roku życia) połączona z dziesiątką Różańca. Proszę o zapisy na katechezę przez kontakt e-mailowy (wwwojtek126@gmail.com)

 2. Również w przyszłą niedzielę, zbiórka ministrantów po Mszy Świętej.

 3. Różaniec w środę o 20:00 z krótką modlitwą uwielbienia – w niedzielę z racji katechezy tylko dziesiątka Różańca. Dziękuję za modlitwę Różańcową i za Wasze świadectwo wiary.

 4. W przyszłą niedzielę katecheza dla dzieci po I Komunii Świętej od g. 16.00 w kaplicy w St
  Genis.

 5. Przepraszam, że z niespodziewanej sytacji wczorajsze spotkanie rodziców dzieci i młodzieży uczestniczących w katechezie nie odbyło się. Datę spotkania podam w przyszłym tygodniu – proszę o wyrozumiałość.

 6. Przy wyjściu z Kościoła znajdują się kartki na Wypominki, można je pobrać i składać od
  przyszłej niedzieli na tacę, w zakrystii lub osobiście.

 7. Dziś tak jak było zapowiadane spotkanie integracyjne w sali S. Emmanuel w St Genis.
  Zachęcam do przyjścia.

 8. W naszej wspólnocie działa Grupa Biblijna – online. Zachęcamy do włączenia się w działalność tej grupy i okrywania Słowa Bożego w codzienności. Najbliższe spotkanie 21.10 od g. 21:00 do 22:15. Link do połączenia – po wcześniejszym kontakcie z księdzem (wwwojtek126@gmail.com).

 9. Dziękuję Wam, że jesteście, że chcecie tworzyć wspólnotę PMK w St Genis-Pouilly. Dziękuję za dobre słowo, za wsparcie. Proszę Was o modlitwę w intencji mojej rodziny.

Błogosławionej niedzieli +
Ks. Wojtek

OGŁOSZENIA – 3.10.2021 R.
„Wszystko postawiłem na Maryję” bł. kard. Wyszyński

 1. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca Msza Święta w intencji naszej wspólnoty – na stronie internetowej będzie możliwość napisania intencji, w których będę sprawował Mszę w I niedzielę.
  Można poprosić o Msze Świętą w pozostałe niedzielę – proszę o kontakt.

 2. W przyszłą niedzielę (każda II niedziela miesiąca) spotkanie po Mszy w salce s. Emmanuel (w St Genis, 8 rue du Bordeau) – można przynieść mały poczęstunek. Zachęcam do budowania wspólnoty.

 3. Rozpoczęliśmy październik – Różaniec w niedzielę o 17:30 i w środę w St Genis (w St Genis, 8 rue du Bordeau) o 20:00 z krótką modlitwą uwielbienia. Proszę o kontakt chętnych do prowadzenia Różańca.

 4. W przyszłą niedzielę katecheza dla dzieci przed I Komunią Świętą – II rok przygotowania. Proszę o zapisy na katechezę – zwłaszcza najmłodszych dzieci (katecheza dla najmłodszych – do 7 r. życia, już 17 października).
  Przypominam, że katecheza będzie odbywać się w naszej wspólnocie dla każdej grupy wiekowej, nawet gdyby jedno dziecko było zapisane. Wszystkie spotkania są aktualne.

 5. W sobotę o 20:30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci i młodzieży uczestniczących w katechezie (z wszystkich grup wiekowych), rozpoczniemy w kaplicy w St Genis.

 6. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z Kościoła pojawią się kartki na wypominki listopadowe (przed każdą niedzielną Mszą Świętą w listopadzie będzie modlitwa za zmarłych). Będzie je można składać w zakrystii lub do mnie osobiście.
  Pamiętajmy, że zmarli potrzebują naszej modlitwy.

 7. W piątek spotkania grup młodzieżowej w parafii francuskiej od godz. 19.00.

 8. To nasza parafia i od nas zależy jak ona będzie funkcjonować – dziękuję wszystkim tym, którzy już są zaangażowani, ale proszę Was o więcej pomocy, ciągle brakuje nam ludzi… dopiero wtedy nasza wspólnota będzie pięknie funkcjonować. Dziękuję!

 9. Zachęcam do Adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie – w kaplicy w St Genis jest dużo możliwości, a we wtorki Adoracja od 18 do 24 (w zależności od zapisów na stronie) – proszę omadlajcie naszą wspólnotę i mnie. Program Adoracji będzie na naszej stronie parafialnej.

Błogosławionej niedzieli +

Ks. Wojtek

OGŁOSZENIA – 26.09.2021 R.
„Dajcie mi armię ludzi modlących się na różańcu, a podbiję świat” bł. Pius IX

 1. Na spotkanie po Mszy Świętej niedzielnej zapraszamy do salki S. Emmanuel w St Genis w każdą drugą niedzielę miesiąca, można przynieść ze sobą mały poczęstunek.

 2. Godziny przyjęć w biurze parafialnym w St Genis:
  – poniedziałek 8:30 – 9:30
  – sobota 11:00 – 12:00
  Są to godziny podstawowe, ale spotkanie jest możliwe, kiedy tylko chcecie, po wcześniejszym telefonie/e-mailu – zachęcam do kontaktu.

 3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Na spowiedź zapraszam w środę od godziny 19:30 do 20:30 (lub ostatniej chętnej osoby) do kaplicy w St Genis.
  Z racji Kongresu Misyjnego w Lyonie niestety nie będzie Mszy Świętej pierwszopiątkowej w St Genis.

 4. W piątek rozpoczynamy październik – miesiąc Maryjny, Różańcowy. W naszej wspólnocie Różaniec w niedzielę przed Mszą Świętą o 17:30, a także w środę w kaplicy w St Genis o 20:00 połączony z krótką modlitwą uwielbienia.
  Chętnych do prowadzenia modlitwy Różańcowej (rozważań) i naszych środowych czuwań modlitewnych proszę o kontakt.
  Chcemy także, żeby powstała Róża Różańcowa – zachęcam, żeby już teraz to przemyśleć.

 5. Na naszej stronie internetowej polskamisja.fr jest coraz więcej materiałów. Tam też znajdują się wszystkie ogłoszenia i informacje.

 6. Katecheza dla najmłodszych, czyli dzieci do 7 roku życia, rozpocznie się już w październiku, będzie to przed Mszą Świętą niedzielną o 17:20 – pierwsze spotkanie będzie 17 października w Kościele i będzie to połączone z dziesiątką różańca (w tym dniu nie będzie całego Różańca przed Mszą Świętą).
  Zachęcam, by zapisywać dzieci i młodzież na katechezę.
  Katecheza będzie odbywać się w naszej wspólnocie dla każdej grupy wiekowej, nawet gdyby jedno dziecko było zapisane, więc proszę się nie bać. Wszystkie spotkania są aktualne.

 7. W sobotę 9 października od 20:30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci i młodzieży uczestniczących w katechezie (z wszystkich grup wiekowych).
 8. Bardzo Was proszę o pomoc i zaangażowanie – jest coraz więcej spraw związanych z katechezą, z przygotowaniem do Mszy Świętej, z grupami, które będą powstawać, z administracją – Wasza pomoc jest niezbędna – jesteście utalentowani, mądrzy – proszę o pomoc, bo w parafii nie chodzi o to, żeby ksiądz wszystko robił – parafia to wspólnota, rodzina.

  Na stronie internetowej we wtorek (28.09) pojawi się lista funkcji, posług, w które można się zaangażować – proszę o kontakt.

Błogosławionej niedzieli +

Ks. Wojtek

OGŁOSZENIA – 19.09.2021 R.

„Gdybyśmy wiedzieli, jak bardzo kocha nas nasz Bóg, umarlibyśmy z radości! Nie wierzę, że są serca tak twarde, że nie kochają, kiedy widzą się tak kochane.“ św. Jan Maria Vianney

1. Spowiedź Święta przed niedzielną Mszą Świętą od godz. 17:30. Można w dowolnym czasie się wyspowiadać – przed i po każdej Mszy Świętej lub po umówieniu się z księdzem. Zachęcam do korzystania z tego niezwykle ważnego sakramentu.

2. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca Msza Święta będzie w intencji całej naszej wspólnoty. W pozostałe niedzielę i dni można poprosić o sprawowanie Mszy Świętej w Waszych intencjach.

3. Zachęcamy do zapisów na katechezę. Można także dziś po Mszy Świętej lub internetowo. Już w przyszłą niedzielę rozpoczynamy formację o godz. 16.00 w St Genis w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania, które w tym roku będzie 18 czerwca o godz. 18.00 w Kościele w Pouilly.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej będzie krótkie spotkanie dla wszystkich, którzy pragną służyć przy ołtarzu. Za formację służby liturgicznej będzie odpowiedzialny – Sławek Sudak – za co już teraz mu dziękuję.

5. Pragnę podziękować Wam wszystkim za życzliwe przyjęcie, a także Panom, którzy poświęcili swój czas, żeby wykończyć pokój, w którym dzięki ich dyspozycyjności mogę zamieszkać.

6. Chciałbym, żebyśmy byli RODZINĄ, żeby Kościół był naszym Domem!

W domu świętujemy – dlatego w przyszłą niedzielę będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich dla wszystkich chętnych, którzy już świętowali swoją rocznicę (proszę o wysłanie w e-mailu imiona i nazwiska, żebyśmy w modlitwie wiernych za Was się modlili). I na przyszłość Ci, którzy chcą odnawiać przyrzeczenia małżeńskie proszę, żeby mnie poinformowali – będziemy się za Was modlić, cieszyć się z Waszej miłości i prosić Boga by Was nieustannie umacniał i błogosławił.

Druga sprawa: proszę, dać znać jeśli ktoś przyjeżdża i dołącza do naszej wspólnoty – chciałbym, żebyśmy w naszym Kościele Domowym witali tych, którzy przybywają – żeby i oni stawali się częścią naszej rodziny. A Ci, którzy powracają na stałe do Polski proszę by też dali znać, żebyśmy mogli podziękować za Waszą obecność i pomodlić się za Was. 

7. W naszym Domowym Kościele potrzebujemy osób, które włączą się w organizację. Poszukiwane są chętne osoby do pomocy w katechezie, formacji dzieci i młodzieży. Kobieta i mężczyzna, którzy chcieliby zatroszczyć się o grupę kobiet i mężczyzn, jeśli byłyby chętne osoby. A także osoba, która będzie odpowiedzialna za naszą część strony parafialnej – chodzi głównie o zamieszczanie ogłoszeń. Chętnych zapraszam do współpracy. 

Błogosławionej niedzieli + 

Ks. Wojtek  +33 7 52 03 98 19 (tel. francuski) +48 792 789 253 (tel. polski + WhatsApp + Signal); messenger (Wojciech Rymut) lub email: wwwojtek126@gmail.com

 1,131 total views,  2 views today